خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / مقالات سایت / جعبه کنتوری

جعبه کنتوری

جعبه کنتوری همانطور که میدانید در هر ساختمان و مرکزی که برق وجود داشته باشد یک نیاز است. استفاده از جعبه کنتور برای محافظت از سیستم جریان برق است. این کالا در سایز بندی های مختلف برای ساختمان های مختلف ارائه می شود. به عنوان مثال برای یک آپارتمان 20 واحدی به صورت واحدبندی بزرگتر و برای یک خانه ویلایی به صورت تکی و همین طور برای کارخانجات و تولیدی ها در ابعاد مختلف ارائه می شود.

تابلو برق و یا همان جعبه کنتوری در واقع یک محفظه فلزی و یا غیر فلزی است که تجهیزات برقی در آن قرار خواهند گرفت تا هم از دسترس افراد عادی دور باشند و هم اینکه نظمی به ساختمان بدهند و سیم های مختلف بر روی دیوار آویزان نباشند و هم برای محافظت از سیم ها استفاده می شوند. امروزه دیگر همه تجهیزات برقی و الکترونیکی برای محافظت بالا و جلوگیری از اتصالات ناگهانی در داخل چنین باکس هایی نگه داری می شوند. زیرا که در گذشته با عدم رعایت این موارد مشکلات بسیار زیاد برقی به وجود می آمد.

طریقه نصب تابلو برق به 3 روش امکان پذیر است. نصب به روش توکار , نصب به روش روکار و نصب به روش ایستاده. در نوع ایستاده باید حتما باکس روی پایه قرار بگیرد و این رعایت این نکته الزامی می باشد. درروش نصب تابلو به صورت دیوار کوب باید حتما از رول بوت استفاده کرد. نکته دیگری که شاید برای تان جالب باشد این است که نصب تابلو هایی که بیش از 12 کنتور باشند ممنوع می باشد.

استفاده از جعبه کنتوری باید در نزدیک ترین فاصله ممکن از در اصلی ساختمان قرار داشته باشد تا بتواند به راحتی در دسترس قرار بگیرد و همین طور جایی باشد که قرائت کنتور ها به راحتی انجام شود. هم چنین نکته دیگری که در اینجا ذکر آن اهمیت دارد این است که جایی باید قرار بگیرد که مانعی برای تردد افراد و وسایل نباشد. در مقابل کنتور ها باید حداقل 105 متر فضای خالی قرار داشته باشد. قرار گیری و نصب جعبه کنتوری در زیر راه پله ها نیز ممنوع می باشد. فاصله دیگری که برای محل نصب کنتور ها باید در نظر گرفته شود , فاصله آن ها تا تاسیسات آب و گاز می باشد که باید حداقل 60 تا 130 سانتی متر باشد و باید این نکته را رعایت کنیم.

فروش جعبه کنتوری

شرکت تکین پلاست یکی از بزرگ ترین شرکت های خرید و فروش انواع جعبه های صنعتی جعبه پلی کربنات و جعبه فیوز  با تولید انواع مختلف در سایزبندی های این محصول با استفاده از بهترین مواد یکی از شرکت های بزرگ خرید و فروش جعبه کنتوری در ایران می باشد. شما عزیزان در صورت تمایل به خرید و هم چنین برای دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان بخش فروش ما تماس بگیرید و از آن ها راهنمایی های لازم را بخواهید. شماره های مورد نیاز در سایت تکین پلاست درج شده است.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

جعبه پلی کربنات

جعبه پلی کربنات یکی از محصولات شرکت تکین پلاست می باشد. حتما تا کنون به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *